Travel bug

Travel bugs

Travel znamená cestovať a Bug je chrobák. Travel Bug je teda cestujúci chrobák. Tento názov sa používa na označené predmety, ktoré sú skrývané v Geocache s cieľom, aby ich Geocacher po nájdení zobral a znova schoval v ďalšej skrýši. Týmto spôsobom TravelBugy putujú po celom svete.

Originálne Travel Bugs (TB) musia byť registrované na stránkach www.geocaching.com. Ich súčasť tvorí malý kovový prívesok (na obrázku) označovaný aj ako TB Dog Tag. Na každom je vyrazené registračné číslo. Tento pliešok sa potom pripojí k objektu s ktorým bude cestovať. Vloží sa do cache a zaregistruje sa na stránke GC.com ako Travel Bug s vlastným menom. Pri registrácii je možné určiť pre TB trasu či cieľ, kde vlastník napíše, ako by mal jeho TB cestovať.

Nálezca by sa mal snažiť pomôcť splniť tento cieľ. Ak sa vám podarilo nájsť Travel Bug, určite o tom informujte na stránkach Travel Bugu a aj majiteľa TB. Snažte sa ho potom vložiť do nejakej zaujímavej cache, aby mal možnosť cestovať ďalej. Ak si ho ponecháte dlhšie doma, môže byť TB vyhlásený za stratený a pochovaný na cintoríne TB (TB Graveyard -cintorín, či pohrebisko TB).

Aj my sme chceli vypustiť do sveta vlastné travel bugy. Z inet shopu http://shop.geocachingshop.eu/ sme si objednali registračné známky a pustili sme sa do toho.

Komentáre

V geocachi Stratená sme našli náš prvý travel bug - World coins. My sme ho vložili v Levoči do cache Marianska hora.

Gonzo

Tento travel bug pricestoval ku nám z Californie, zo Spojených štátov. Má za sebou už 16544.2 míľ. Chcel by zažiť nejaké adrenalínové dobrodružstvá.
Geocacher, ktorý ho vlastní by si želal, aby Gonzo vyskúšal čím blaznivejšie a výnimočnejšie aktivity, tým lepšie.
Zatiaľ už bol na HAWAII, má fotky napríklad na Waikiki.
Vyskúšal si už aj let na šípe vystrelenom z kuše :-)

A tak sme Gonzovi vybavili let paraglidingom. Náš priateľ Peter Tóth sa tomuto športu už nejaký ten rôčik venuje. Tak slovo dalo slovo a zobral Gonziho na výlet. Zatiaľ má za sebou dva lety nad Kokavou, dostal sa cez 1200m.