Tramptária - detské kráľovstvo

Tramptária - prvé detské kráľovstvo na Slovensku a kráľ DROBEC

Tramptária je jediné detské kráľovstvo na Slovensku. Je tam kopec srandy a skvelá partia ľudí. Preto som sa tam vrátil už po druhý krát hneď prvý letný týždeň. Boli sme pod vrchom Inovca v chatkách. Mali sme tam: tenisové kurty, bazén, jedáleň a amfiteáter. Boli sme rozdelený do šiestich kráľovských družín. Ja som bol v tej piatej. Bol som na izbe z jedným chalanom z Nitry. Volal sa Milan. Bol tak starý ako ja. Bol tak závislý na tom,aby keď sa bodovali izby sme mali vždy 5*. Päť s hviezdou bolo totiž najvyššie možné ohodnotenie.

Stále mi vravel že oni sú detailisti a preto narovnával plachty, do jednej rovinky dával obuv, všetko naskladal do skrine.
Ešte v ten večer keď sme prišli, nám večer pripravili program. „Desatoro“ Desať pravidiel ktoré musíme dodržiavať.

1.Nebež lebo sa … spadneš
2.Ráno si otras karpiny z očí, aby si nevystrašil kráľa.
3.Do bazéna sa neciká.
4.….

Napísal som len časť z nich, lebo niektoré si už nepamätám. Naš kráľ „ Drobec I. - najväčší“ mal svojho tátoša ktorý pil benzín a jedol seno. Viete čo je to? No predsa jeho motorka JAWA 50. V polovici turnusu pokazil spojku, stratil sviečku a otrhol brzdu. Keď sme sa vyspali mali sme budíček o ôsmej a kráľovské raňajky. Po raňajkách sme išli na amfík, kde nám predstavili na aké remeslá môžeme ísť. Remeslá: cykloturistika, turistika, horolezecká stena ktorá však bola pokazená, kone, dramatický krúžok, rôzne športy, výtvarná. Do obeda sme boli na remeslách a potom išli na obed. Potom sme mali oddych do tretej, po oddychu sme mali lesné hry. Keď sme sa z výpravy vrátili mali sme sa prezliecť, pozrieť či náhodou nemáme kliešte a prísť do jedálne v ktorej sa podávala večera. Po večeri sme mali zase nejaký program, po ňom diskotéku ktorá trvala skoro do polnoci. A spať.