Stretnutie spolužiakov SPŠE po 25-tich rokoch

27. 9. 2008 viedli kroky 25 z 37 mojich spolužiakov - maturantov IV.C triedy SPŠE v Liptovskom Hrádku z roku 1983 opäť do Hrádku. Na tento dátum sme mali dohodnuté ďalšie stretnutie v päťročnom cykle - tentokrát po 25-tich rokoch.

Ja som na Liptov prišiel o hodinu skôr. Bol som zvedavý, čo sa za posledné roky v Hrádku zmenilo. Vybral som sa preto najprv k internátom pri Vitališovej vile. Tie už sú minulosťou.

Potom som sa prešiel okolo Belej - rieky, vlievajúcej sa v Hrádku do Váhu. Pozrel som si stav nížinného hradu, ktorý dal názov tomuto mestečku i rekonštrukčné práce na obkolesujúcom kaštieli. Ďalej som vydal na Skalku - cieľ mnohých našich výletov do okolia internátu. Tešil som sa na výhľady zhora na Hrádok i Tatry.

Zabralo mi to hodinu, o ktorú som dorazil skôr. Pokračoval som na parkovisko ku škole. Stále som bol prvý a sám, tak som ešte vybehol okolo školy a pozrel si okolie. Po návrate sa začali postupne schádzať spolužiaci.

Keď prišiel náš triedny z 1. a 2. ročníka, terajší riaditeľ školy - profesor Milan Lištiak, vošli sme do vnútra. Obhliadka areálu školy skončila v riaditeľni. Postupne sme porozprávali, čo sa za posledných päť rokov v našom živote pomenilo. Na záver som na stole spozoroval ťahák nášho triedného - maturitnú knihu absolventov 4.C. Triedny súhlasil, a tak sme si zo záujmom zalistovali a prelustrovali výsledky nášho snaženia spred 25-tich rokov.

Zo školy sme presunuli do Liptovkého Jána, penziónu Pod Stráňou. Po úvodnom prípitku, odovzdaní kvetov našim spolužiačkám, sme vo vynikajúcej atmosfére, záplave jedla a pitia strávili noc v perfektnom kolektíve partie, ktorá spolu prežila 4 študentské roky v dobrom i zlom. Pospomínali sme na jednotlivé momentky zo študentského života, ale i na súčasné naše životné situácie. Výborné bolo, že tento čas s nami strávil náš triedny z 3. a 4. ročníka - Janko Podstrelenec. Veľká vďaka našim organizátorkám stretnutia i jednotlivým zúčastneným.

V nedeľu, pred odchodom domov som sa ešte vybral na Borovú Sihoť. Dal som si krátku prechádzku ku kyselke. Tu som si pozrel malú travertínovú jaskynku, ktorá je aj tak najkrajšia v zime s kvapľovou ľadovou výzdobou. Moje kroky potom viedli ešte ku nášmu bývalému internátu Janoškov domov a odtiaľ som si ešte odskočil na malú prechádzku ku Mašianskému balvanu - cieľu mnohých našich študentských akcií.

Dokumenty z akcie:

  • Pre pozretie slideshow zo Stretnutia spolužiakov SPŠE 4.C triedy po 25 rokoch je potrebné kliknúť na slideshow.
  • Na jednotlivé fotografie zo Stretnutia spolužiakov SPŠE 4.C triedy po 25-tich rokoch je potrebné kliknúť na prvú fotografiu.