Obleky! Kravaty! Rodičia dojatí....

Vencekovy kralStužková? Let´s dance? Ani jedno, ani druhé, ale Venčeková slávnosť. Všetko sa to začalo už v marci nácvikmi ôsmakov a deviatakov zo Základnej školy Nábrežie Rimavy v Hnúšti pod odborným vedením tancmajstra, pána Schwartza.

Jedným z tých deviatakov je aj náš syn Pavel. No a čo sa za tri mesiace v tanečnej škole naučil, sme šli pozrieť 31. mája 2009.

Slávnosť sa konala v kultúrnom dome v Rimavskom Brezove. Generálku o pol štvrtej bol pozrieť aj krstný otec Jozef s celou rodinou, a samozrejme aj brat tancujúceho – Jakub. My, rodičia, sme sa zatiaľ doma fintili.

O 18.00 h vtancovali do sály chlapci v čiernych oblekoch a bielych košeliach s čiernym motýlikom, vedúc si svoje tanečné partnerky oblečené v bielom. Tanečníci nám predviedli 16 párových tancov.

Obdivuhodný výkon! Nie je hádam potrebné spomenúť, že každý rodič išiel na tom svojom dieťati oči nechať. Prítomní zvolili tanečnú kráľovnú a v rámci dámskej volenky si tanečnice pripnutím venčeka zvolili venčekového kráľa. Na naše veľké prekvapenie – so zle skrývanou hrdosťou, sa ním stal náš syn Pavel – získal 19 venčekov. Tancmajster, pán Schwartz mu odovzdal trofej a osvedčenie.

Vencekovy kralVencekovy kral

Mama venčekového kráľa tancovala až do tretej hodiny ráno spolu s otcom venčekového kráľa – so svojím manželom. O „odtancovanom“ kolene a dalších ťažkostiach s tým súvisiacich sa do tohto článku plného pýchy a šťastia rodičov nepatrí písať. Už teraz sa tešíme na venčekovú slávnosť nášho najmladšieho syna, ibaže musíme aspoň dva roky počkať.