Leto 2006 - Chorvátsko - 3.časť: Nemira

Nemira IV

Prvé letovisko na našom zozname bola Nemira neďaleko Omišu. Miesto i okolie ponúka prekrásne okrúhliakove pláže miešané s hrubým pieskom. Je to tiché letovisko, ktoré poskytuje ubytovanie prevažne v apartmánoch a v niekoľkých penziónoch.
Je zasadené do svahu a k moru vedú cestičky alebo schodíky. Nájdeme tu len zopár reštaurácií a kaviarní, 2 malé obchodíky (trgovački obrt) a predaj zmrzliny. Všetko ostatné sa sústreduje v centre Omiša.

Nemira, pôvodne malá rybárska osada, s jednou ulicou naprieč na ktorú sa napájajú bočné uličky. Uličky sú jednoducho označené podľa poradia rímskymi číslicami a jednotlivé vilky na ulici potom arabskými číslicami. Predpokladali sme teda, že nemôže byť žiadny problém nájsť adresu Nemira IV/6, kde mal byť náš apartmán "ZELJKOVIĆ". Aké však bolo naše prekvapenie, keď na ulici IV bola vilka označená 5 a za ním nasledovala vilka s číslom 7. Až po chvíli sme si všimli nenápadnú cestičku oproti.

Alenka Zeljkovic - Nemira

Na konci cestičky skutočne stál domček označený číslom 6. Uff. Pozrieme ubytovanie a ak sa nám nebude páčiť, ideme ďalej. Domček na rozdiel od okolitých viliek ešte potrebuje omietnúť a podľa vytŕčajúcich želiez a tehál na streche to vyzerá, že domáci plánujú ešte jedno poschodie. Trošku v rozpakoch zvoníme. Zdá sa, že nikto nie je doma. Skúšame teda ešte telefón. Prihlási sa nám sympatický ženský hlas. Za dve minúty z neďalekého obchodíka prichádza, domáca - Alenka. Dobar dan! Dobrý deň!

Vstupujeme do domu. Vo vnútri sa nám páči, ubytovanie je dobre vybavené. Vidíme tu zariadenú kuchynku, včítane chladničky s mrazničkou, umývačku riadu, sporák, riady, stôl so stoličkami pre 6 osôb. V apartmáne máme k dispozícii televízor, vežičku s CD, rádiom a kazetovým prehrávačom, VHS video, DVD prehrávač, na dome sme videli paraboly satelitnej televízie, škoda, že sme si nezobrali našu UPS kartu. Apartmán je klimatizovaný, čo nás definitívne presvedčilo, že tu ostaneme.

Letovisko Nemira, Ivan a Alenka ZELJKOVIĆ Letovisko Nemira, Ivan a Alenka ZELJKOVIĆ
Letovisko Nemira, Ivan a Alenka ZELJKOVIĆ Letovisko Nemira, Ivan a Alenka ZELJKOVIĆ

Ku pláži stačilo zísť pár desiatok metrov dole uličkou, a po schodíkoch popod pínie sme sa dostali rovno k moru.

Letovisko Nemira, cesta k plazi Letovisko Nemira, cesta k plazi

Pri západe slnka malo more a pláž zvláštne čaro.

Letovisko Nemira, plaz Letovisko Nemira, plaz Letovisko Nemira, plaz

Komentáre

Ďalšie fotografie viažúce sa k tejto problematike nájdete v našej galérii.