Grécko 2009 - Leptokária

Palko v Grecku 2009V sobotu ráno o 8:00 h sme vycestovali na dlhú cestu, asi 1300 km do turistami navštevovanej krajiny - Grécka.
Cestovali sme v poschodovom autobuse, ktorý bol vybavený klimatizáciou. Asi po dvoch hodinách cesty sme si oddýchli na maďarskom odpočívadle, kde sa nám pokazil autobus.Našťastie to nebolo nič vážne a my sme mohli cestovať ďalej. Naša trasa smerovala cez Maďarsko, Srbsko, Macedónsko a Grécko. Počas cesty si každý našiel nejakú zábavku: počúvanie hudby, sledovanie krajiny, karty, pozeranie filmov, ktoré nám púštali alebo spanie.

Po 24 hodinách som sa ráno zobudil do driemajúcej Leptokárie. Dorazili sme tam o šiestej ráno, keď ešte všetci spali. Počkali sme, kým nás ubytujú a asi o 10:30 sme si už vybaľovali veci a pozerali sme sa na more.

Pláž sme nemali ďaleko, asi tak 5-10 minút cesty. More bolo teplé a pieskovo-kamenná pláž sa páčila najmä tým menším, lebo sa mohli zahrabávať.
Pred hotelom bola grécka škola, kde boli ihriská, na ktorých sme mohli hrávať loptové hry. Spoznali sme tam príjemných Grékov, proti ktorým sme si aj zahrali futbal a basketbal.
Ďalší deň sme išli na pláž do neďalekého mestečka Nei Pori. Cestovali sme rýchlovlakom. Tam bola piesková pláž a veľa ihrísk kde sa dal hrať plážový volejbal, ale aj iné plážové športy. Tí, ktorí spoznávali podmorský svet, tam našli veľa mušlí, krabov a dokonca aj medúzu.
Boli sme sa pozrieť aj na kopec, kde bolo kedysi morské dno.Nachádza sa tam anomália, ktorú vedci nevedia vysvetliť. Takéto miesta sú len dve na zemi - tu a niekde v Brazílii. Je to obrátená gravitácia, čiže každý predmet spustený z kopca sa vráti späť. Skúsili sme to a odbrzdené auto samo vyšlo do kopca. Vyliali sme vodu a vytiekla do kopca..
Leptokaria je malé mestečko, kde cez rok je cca 4000 obyvateľov a v sezóne vyše 20 000.

Ani sám neviem ako prebehlo tých 12 dní a my sme nasadli do autobusu a o cca 16,00 h sme už cestovali domov. Doniesli sme si príjemné zážitky a veľmi rád by som sa tam vrátil aj o rok.

Na záver ešte ukážka zaujímavej anomálie gravitácie. Všetko ide proti "zdravému rozumu - nelogicky" do kopca.